3 метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем шкільної бібліотеки та популяризації читання в Україні МОН України започатковує проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходитиме в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек з 01 по 31 жовтня щорічно (Наказ МОН № 931 від 12.08.14 року).
31 жовтня в рамках проведення Місячника шкільних бібліотек в Русанівській гімназії в 3 класі бібліотекарем Божук Ганною Іванівною було проведено вікторину «В гостях у казки».
Діти поринули у чарівний світ улюблених казкових героїв, пригадали знайомі сюжети та перевірили свої знання про казки.
Під час заходу школярі відповідали на запитання, відгадували загадки, впізнавали казкових персонажів за описом і навіть розігрували короткі сценки. Особливо їм сподобалися веселі командні ігри, де потрібно було швидко знаходити правильні відповіді та проявляти кмітливість.
Діти із задоволенням брали участь у конкурсах, адже кожен мав можливість проявити свою ерудицію та отримати заохочувальні призи. Атмосфера у бібліотеці була дружньою та невимушеною, а очі учнів світилися від радості та азарту.
Завершився захід врученням грамот найактивнішим учасникам та спільним фото на згадку. Вікторина залишила у дітей яскраві враження і надихнула їх ще більше читати казки та відкривати для себе нові літературні пригоди.
Кожен з учнів презентував свою улюблену казку. Вікторина перенесла дітей у світ казкових героїв та чарівних країн. Казковий світ завжди дарує нам радість, а дітей вчить добру, справедливості та мужності. Добро завжди перемагає зло.
В рамках проведення Місячника шкільних бібліотек 28 жовтня у Русанівській гімназії в 4 класі було проведено бібліотекарем Божук Г.І. пізнавальний урок-презентацію «Історія виникнення книги».
Діти здійснили захопливу подорож у минуле, щоб дізнатися, як люди передавали знання ще до появи сучасних книг.
Під час заходу учні дізналися, як виникло письмо, якими були перші книги на глиняних табличках, папірусі та пергаменті. Особливу цікавість викликала розповідь про стародавні бібліотеки, друкарський верстат Йоганна Гутенберга та розвиток книгодрукування.
Презентація супроводжувалася яскравими ілюстраціями, а відеофрагменти допомогли школярам краще уявити процес створення книг у різні історичні епохи. Діти із захопленням відповідали на запитання, обговорювали почуте та ділилися своїми враженнями.
Захід не тільки розширив знання школярів про історію книги, а й заохотив їх більше читати та цінувати друковане слово. Урок пройшов у дружній атмосфері та залишив у дітей багато позитивних емоцій.