Історія освіти

З кінця ХІХ ст. в Русанові діяла трирічна церковнопарафіяльна школа. Містилася в будинку на дві класні кімнати, де навчалося 50-60 дітей. Викладали вчитель з гімназійною освітою і грамотний односелець П. Д. Антон та вчителька Захарієвська Марія. Щодня четвертий урок у школі проводив священик Ананія Добриловський. На поч. ХХ ст. - священник Феодосій Миколайович Платонов. Учні вивчали молитви і молитовні пісні. Після революції 1917 р. школу розмістили в будинку, де раніше жив дяк, в цьому приміщенні були дві класні кімнати і дві квартири для вчителів. Школа була трирічною.

У 1927 р. жителі села порушили питання про відкриття 4-го класу, що вможливлювало подальше навчання у повітовій семирічній школі. Делегація зацікавлених селян поїхала до Чернігова, влада підтримала їхнє клопотання. Було відкрито 4-й клас і до школи прислали ще одного вчителя.

У 1931 р. відкрили 5-й клас, класи розмістили по хатах у різних кутках села — у зв'язку з великою кількістю охочих навчатись і відсутністю придатного приміщення. Згодом, в центрі Русанова, на місці зруйнованої великої дерев'яної церкви з позолоченими банями, побудували двоповерхову школу на 14 класних кімнат, майстерню і спортивну залу було споруджено окремо. 84 першокласники прийшли до школи 1 вересня 1939 року. В цей період школою керував Трохим Степанович Дженжібер.

У вересні 1941 р. німці зробили зі школи штаб, перетворивши перший поверх на стайню. Було знищено все шкільне обладнання. У 1943 р., після визволення села від нацистів, русанівці відремонтували школу. В той час керувала школою М. С. Войтовець, опановувати грамоту дорослим та дітям допомагали вчителі початкових класів О. П. Ліцман, О. К. Дорошенко і перша вчителька-русанівчанка У. М. Нещерет.

До 1952 р. у відремонтованій школі навчання було семирічним. З 1953 до 1960 рр. директором освітнього закладу був І. В. Ніколаєнко, тоді школа набуває статус середньої. Згодом І. В. Ніколаєнко було призначено першим заступником міністра освіти УРСР. Навчання у школі відбувалось у дві зміни, приміщення спортзалу не було.

1966 р. школа випускає перших срібних медалістів. З 1969 р. до 1973 р. школу очолює її випускник О. М. Хамбір.

Потребу з добудови й реконструкції шкільного приміщення підтримав Інститут Київпроект, очолив новий директор — Яків Сергійович Яновський. За 5 років (1973—1983 рр.) було добудовано двоповерхове приміщення школи на 10 класів, спортзалу, стрілецький тир, їдальню, реконструйовано старий корпус. 1 вересня 1979 р. в Русанові відкрито нову школу. Великий внесок у будівництво й обладнання школи (бетонні і столярні, електромонтажні роботи, обладнання комп'ютерного класу) зробили: В. С. Горий — учитель праці; архітектори Зінаїда Євгеніївна Хлєбнікова (автор проекту) та Михайло Федорович Олексієнко; директор радгоспу Леонід Єгорович Михєєв та парторг радгоспу Іван Павлович Рябий. Фінансував будівництво радгосп «Русанівський», будівельні роботи проводила бригада «Броварисільбуду».

У 1991 р., завдяки зусиллям директора школи О. М. Хамбіра, для школи були закуплені комп'ютери.

З 1993 р. директором навчального закладу працює В. М. Телендій. До складу педагогічного колективу у 1994-1995 роках приєднуються молоді та талановиті педагоги: Соловей Сергій Іванович - вчитель фізичної культури, Луценко Галина Дмитрівна - вчитель початкових класів, Міщенко Галина Григорівна - вчитель початкових класів, Близнюк Раїса Пилипівна - вчитель початкових класів. Період з 1993 по 2004 рік увійшов в історію школи як роки перемог у спортивних змаганнях різних рівнів, багаторазові поїздки в гори, відпочинок на морях України. Школа жила яскравим та насиченим життям. Проводились традиційні дні здоров'я, зустрічі з випускниками, першотравневі демонстрації, зустрічі з ветеранами, огляд художньої самодіяльності, спортивні свята, діяли загони юних інспекторів руху.
У 1999 році школа змінює статус - навчально-виховне обʼєднання. У школі відкривається дошкільний підрозділ. Приходять працювати молоді педагоги: Соловей Тетяна Олексіївна- вихователь ДНЗ, Соловей Оксана Петрівна - вчитель української мови, Соловей Лариса Миколаївна - вчитель початкових класів.

У 2003 році директором школи стає Пильтяй Любов Іванівна, випускниця закладу.

З 2004 по 2016 роки керує школою Зінь Оксана Романівна, випускниця закладу. Ці роки були цікавими, насиченими, важливими, сповнені нових ідей. Педколектив дружній, цілеспрямований, панує доброзичлива атмосфера у стосунках колег.

З 2016 року на посаду директора за конкурсним відбором призначається Луценко Галина Дмитрівна, випускниця школи. До 2022 року виконано ряд важливих будівельних робіт: замінено всі вікна, капітальний ремонт системи опалення, перекриття даху, утеплення частини фасаду. Отримала новий компʼютерний клас. З 2018 року почалося навчання за програмою НУШ.
А далі була війна, активні бойові дії на території села, евакуація, повернення, відбудова.

У 2022 році заклад змінив статус на Русанівський ліцей.

У 2023 році - Русанівська гімназія (оптимізація).

У закладі працює гурток "Козацькі Джури" - керівник Сімонов Анатолій Григорович.

02 березня 2022 року будівлю школи пошкодили рашисти. Але ми вистояли. Відновлювальні роботи тривають, проводяться капітальні та поточні ремонти, облаштовані укриття, зміцнюється матеріально-технічна база, майже всі кабінети обладнані сучасними мультимедійними засобами, наявне сучасне обладнання на харчоблоці, встановлені спортивні тренажерні, побудова цоколю школи, відновлення фасаду….

школа живе, школа працює, дихає, радіє.....

Кожного року проводжає з трепетом у світ своїх вихованців та зустрічає нових

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування