• Розлади психіки. Навіть по одиничний випадок булінгу залишає глибокий емоційний шрам, що вимагає спеціальної роботи психолога). Дитина стає агресивною і тривожною, що переходить і в доросле життя. У неї виникають проблеми з поведінкою, вона схильна до депресії та суїциду.
  • Складнощі у взаєминах. Люди які пережили булінг у дитинстві мають більші шанси стати жертвами мобінгу на робочому місці. Світова статистика стверджує, що дорослі з яких знущалися в дитинстві в більшості залишаються самотніми на все життя, їм важче підніматися кар’єрними сходами, тому вони вибирають частіше на домну або відокремлену роботу, більше спілкуються в соціальних мережах ніж в реальному житті.Мо́бінг, іноді Моббінг (від англ. mob— юрба)— систематичне цькування, психологічний терор, форми зниження авторитета, форма психологічного тиску у вигляді цькування співробітника у колективі, зазвичай з метою його звільнення.Інструменти мобінгу: приховування позитивної інформації про особу; ізоляція жертви в колективі; обливання брудом, свідоме і систематичне, розповсюдження принизливих пліток; безперестанна і негативна критика; висміювання; окрики (часто прилюдні і немотивовані); доноси керівництву, тривалі наклепи; підступне заохочення на бік агресорів керівництва тощо.
  • Хвороби. Результатом булінгу часто буває фізичне нездужання. Відомі випадки коли у хлопчиків від стресу та безсилля починалися проблеми з серцем, дівчатка-підлітки схильні до іншої недуги, глузування та образи приводять їх до анорексії або булімії, можливі розлади сну та поява психосоматики.
  • Наслідками булінгу для дітей ініціаторів є підвищений ризик антисоціальної поведінки у дорослому віці, вандалізм, крадіжки в магазині, вживання алкоголю та наркотичних засобів тощо. В 4 рази більші шанси ніж у інших дітей бути засудженими за злочин скоєний до 24 років. Вчинення фізичного булінгу збільшує ризик скоєння жорстокого насильства у віці 15 – 25 років.булінг1

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування